Vestlused

…või kuidas peaks nimetama sektsiooni, mis puudutab minu tööd inimestega? “Teraapia” on selline sõna, mis paneb osa publikut kohe ruttu kanalit vahetama, sest: “ega ma mingi psihh või haige ei ole!” No ei ole muidugi. Sellepärast ongi haigete jaoks ravimine või tervendamine (mis võib samuti olla osaks teraapiaprotsessist), aga psüühhilisi probleeme ja vaimse arengu väljakutseid on meil absoluutselt kõigil. Selleks puhuks ongi teraapia. Või ka nõustamine, mis minu jaoks on liigse kommertskasutuse poolt veidi lörtsitud sõna. Võib-olla vaid minu jaoks.

Ent, mida ma siis õigupoolest teen? Mis iganes see on, see algab vestlusest. Sealt koorub, kas või mis saab edasi? Mu tööriistakastis on vahendid nagu transpersonaalne, (sh hüpno-teraapiaBachi õietilgadreikimeelerännakud alateadvuse sügavustesse ja üliteadvuse kõrgustesse ja muidugi tõepoolest ka lihtsalt nõustamine– uue vaate andmine asjadele ja vaimsed tehnikad. Ma ei peatu neil vahendeil siinkohal põhjalikumalt, sest see läheks tõesti pikemaks, kui keegi ühe hooga lugeda viitsib. See-eest ilmutan siin blogis aeg-ajalt üht-teist, mis spirituaalsuse ja ka terapeutilise lähenemisega seostub ja mu tegemiste ning arusaamade tagamaid avab. Kellega haakub, see saab kaasa mõelda ja/või rääkida.

Kui Sa nüüd mõtled, et kas Sul võiks minuga vestlemisest Su parasjagu akuutses teemas abi olla, siis on ainult üks võimalus teada saada 😉 – tunnetada. Paremaks tunnetamiseks võid võtta kontakti ja selgub peagi, kas me saame mingit osa teekonnast koos astuda? Stanleys true selfKui pikalt koos astuda, selle üle ei pea üldse pead murdma – selle, millal aitab, tajub üks meist õigel hetkel ära. Siinkohal on paslik väike hoiatus Osho parafraseeringuna: sa võid elada mugavalt ja laiselda illusioonis, ent tulles minuga, astud ohtu. Sul on oht sellest kõigest ilma jääda 😛 On oht, et Sa vihastad väga, et Sa lihtsalt keeldud, et Sa nutad, et Sind ajab öökima, et Sa näed, mida oled alatiseks enda eest peidetuks lugenud, et Sa arvad, et oled juba kusagil, aga ainult selleks, et Sind järgmisel hetkel Su elevandiluutornist maha raputataks. Ja veel palju muudki 😉 Ühelt maalt hakkad Sa nägema oma varjude taha ja leiad sealt… enda. Tulebki ikka ilusat ka, kõik need “ahhaad!” ja muutuste märkamised. Milline sügavus tekib elule! See pole kunagi meelakkumise teekond ja see pole lühike ega kiire, aga see on alati seda väärt!

 

Kust ma tean? Sest ma olen päris pikalt sellel teel astunud ja üht-teist näinud. Mõned seda markeerivad nimed ja märksõnad:  Mooji, Osho, Eckhart Tolle, Cesar Teruel, Jeff Foster, Unmani, Siva Sakthi Ammayar, Ramana Maharshi, meditatsioon, vabastav hingamine, šamanistlikud praktikad, transpersonaalne teraapia, valgustnud, satsang, ayahuasca, psühhedeelsed rännakud, hingeline nõustamine, Bachi õietilgad, Reiki, esoteerilised õpetused, jpm. Ma pole veel kohal, oo ei, kaugeltki mitte. Kuid kõike, mida olen õppinud, saan ma anda edasi. Kui mul enam pole anda, siis leidub elul Sulle uus teekaaslane, kes viib sind kaugemale. Selles ei pea kahtlema.


2 kommentaari “Vestlused

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s