Psühholoogiline nõustamine

…ehk töö inimestega, on miski, millega alustasin regulaarselt 2017. a kevadel. Olin varem olnud arvamusel, et individuaalset teraapiatööd tegema ei hakka. Tundus, et see pole minu jaoks ja olin vastavad õpingud jätnud pooleli. Peale aastaid töid endaga, hakkas see aga Ameerikate reisi järel iseenesest muutuma. Tekkis inimesi, kes küsisid nõu ja rännakutes juhendamist ning hakkasin nägema, et see mitte ainult tuleb mul hästi välja, vaid pakub ka suurt rahuldust tööst. Pole midagi ilusamat, kui näha, kuidas inimene, saades teraapias “ahaa!”-elamuse, oma probleemi seljatab ning elus uuele tasandile astub!

Töö käigus ilmnes vajadus enesetäiendamise järele, et kliente paremini toetada. Õppisin juurde perekonstellatsioone, Bachi õieteraapiat, uuendasin tööd Reikiga. Samuti jätkan Transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia erakoolis Teadlik Mina varem pooleli jäänut.

Mida ma siis õigupoolest teen? Kohtumina algab vestlusest. Sealt koorub, kas või mis saab edasi… Mu tööriistakastis on vahendid nagu transpersonaalne, (sh hüpno-teraapiakonstellatsioonid, Bachi õietilgadreikimeelerännakud alateadvuse sügavustesse ja üliteadvuse kõrgustesse ja muidugi tõepoolest ka lihtsalt nõustamine– uue vaate andmine asjadele ja vaimsed tehnikad. Ma ei peatu neil vahendeil siinkohal põhjalikult, sest see läheks väga pikale. Kui Sind huvitab, saad juurde lugeda Tähed ja Pärlid veebilehelt. Siin blogis ilmutan aeg-ajalt üht-teist, mis spirituaalsuse ja ka terapeutilise lähenemisega seostub ja mu tegemiste ning arusaamade tagamaid avab.

Stanleys true self

Kui Sa nüüd mõtled, et kas Sul võiks minuga vestlemisest Su parasjagu akuutses teemas abi olla, siis parim võimalus teada saada, on võtta kontakti. Selgub peagi, kas me saame mingit osa teekonnast koos astuda? Kui pikalt koostöö võiks kesta, selle üle pole vaja pead murda – millal piisab, tajub üks meist õigel hetkel ära.

Siinkohal on paslik väike hoiatus Osho parafraseeringuna: sa võid elada mugavalt ja laiselda illusioonis, ent tulles minuga, astud ohtu. Sul on oht sellest kõigest ilma jääda 😛 On oht, et Sa vihastad või lihtsalt keeldud, et Sa nutad, et Sind ajab öökima, et Sa näed, mida oled alatiseks enda eest peidetuks lugenud või arvanud olevat lahenenud, et Sa arvad, nagu oleks juba kusagil, aga ainult selleks, et järgmisel hetkel oma elevandiluutornist maha pudeneda. Ja veel palju muudki 😉 Ühelt maalt hakkad Sa nägema oma varjude taha ja leiad sealt… enda. Tulebki teekonnal ikka ilusat ka, kõik need “ahhaad!” ja muutuste märkamised. Milline sügavus tekib elule! See pole kunagi meelakkumise teekond ja see pole lühike ega kiire, aga see on alati seda väärt!

Kust ma tean? Sest ma olen päris pikalt sellel teel astunud ja üht-teist näinud. Ma pole veel kohal. Kaugeltki mitte. Kuid kõike, mida olen õppinud, saan anda edasi. Kui mul enam pole anda, leidub elul Sulle uus teekaaslane, kes viib Sind kaugemale. Selles ei pea kahtlema.

Vaata rohkem veebilehelt: Tähed ja Pärlid