Psühholoogiline nõustamine

…ehk töö inimestega, on miski, millega alustasin regulaarselt 2017. a kevadel. Olin varem olnud arvamusel, et individuaalset teraapiatööd tegema ei hakka. Tundus, et see pole minu jaoks ja olin vastavad õpingud jätnud pooleli. Peale Ameerikate reisi ning aastaid töid enda ja oma suhetega, hakkas see aga iseenesest muutuma. Tekkis inimesi, kes vajasid nõu ja rännakutes juhendamist ning ma hakkasin nägema, et see mitte ainult tuleb mul hästi välja (sh klientide tagasiside põhjal), vaid pakub ka suurt rahuldust tööst. Pole midagi ilusamat, kui näha, kuidas inimene saab teraapias “Ahaa!”-elamuse, oma probleemi seljatab ning elus uuele tasandile astub!

Töö käigus ilmnes vajadus enesetäiendamise järele, et kliente paremini toetada. Õppisin juurde Bachi õieteraapiat ja hingetee juhendamist, uuendasin Reikit ja tööd sellega. Aasta eest alustasin konstellatsiooni-õpinguid ning samuti jätkan Transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia erakoolis Teadlik Mina varem pooleli jäänut.

Mida ma siis õigupoolest teen? Mis iganes see on, see algab vestlusest. Sealt koorub, kas või mis saab edasi… Mu tööriistakastis on vahendid nagu transpersonaalne, (sh hüpno-teraapiaBachi õietilgadreikimeelerännakud alateadvuse sügavustesse ja üliteadvuse kõrgustesse ja muidugi tõepoolest ka lihtsalt nõustamine– uue vaate andmine asjadele ja vaimsed tehnikad. Ma ei peatu neil vahendeil siinkohal põhjalikult, sest see läheks tõesti pikemaks, kui keegi ühe hooga lugeda viitsib. Kui Sind huvitab, saad juurde lugeda Tähed ja Pärlid veebilehelt. Siin blogis ilmutan aeg-ajalt üht-teist, mis spirituaalsuse ja ka terapeutilise lähenemisega seostub ja mu tegemiste ning arusaamade tagamaid avab.

Stanleys true self

Kui Sa nüüd mõtled, et kas Sul võiks minuga vestlemisest Su parasjagu akuutses teemas abi olla, siis parim võimalus teada saada, on võtta kontakti. Selgub peagi, kas me saame mingit osa teekonnast koos astuda. Kui pikalt koos astuda, selle üle pole vaja pead murda – millal piisab, tajub üks meist õigel hetkel ära.

Siinkohal on paslik väike hoiatus Osho parafraseeringuna: sa võid elada mugavalt ja laiselda illusioonis, ent tulles minuga, astud ohtu. Sul on oht sellest kõigest ilma jääda 😛 On oht, et Sa vihastad väga, et Sa lihtsalt keeldud, et Sa nutad, et Sind ajab öökima, et Sa näed, mida oled alatiseks enda eest peidetuks lugenud, et Sa arvad, et oled juba kusagil, aga ainult selleks, et Sind järgmisel hetkel Su elevandiluutornist maha raputataks. Ja veel palju muudki 😉 Ühelt maalt hakkad Sa nägema oma varjude taha ja leiad sealt… enda. Tulebki ikka ilusat ka, kõik need “ahhaad!” ja muutuste märkamised. Milline sügavus tekib elule! See pole kunagi meelakkumise teekond ja see pole lühike ega kiire, aga see on alati seda väärt!

Kust ma tean? Sest ma olen päris pikalt sellel teel astunud ja üht-teist näinud. Ma pole veel kohal. Kaugeltki mitte. Kuid kõike, mida olen õppinud, saan ma anda edasi. Kui mul enam pole anda, leidub elul Sulle uus teekaaslane, kes viib Sind kaugemale. Selles ei pea kahtlema.

Vaata rohkem veebilehelt: Tähed ja Pärlid


2 kommentaari “Psühholoogiline nõustamine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s